Matbaa

E-Ticaret Kargo Kutusu – E-Ticaret Kutusu – Kargo Kutusu

e-tıcaret-kargo-kutusu

eticaret-kutusu-baski

E-Ticaret Kargo Kutusu

Günümüzde alışageldiğimiz yüz yüze alışverişin yerini e-ticaret almaya başlamıştır. İnsanlar artık sanal mağazalara da güvenebileceğini bildiğinden dolayı internet alışverişini tercih ederler. Bu durumda firmaların sattıkları ürünleri müşterilere ulaştırma aşamasında e-ticaret kargo kutusu ihtiyacı doğmaktadır. Bu kutular mukavva malzemeden farklı amaçlar için farklı şekillerde üretilmektedir.

2020 yılı için Türkiye e-ticaret hacminin 226 milyar 200 milyon TL olduğunu düşündüğümüzde pazarın ne denli büyük olduğu ve ne kadar geniş bir müşteri potansiyeli olduğunu anlamamız uzun sürmez. Bu noktada e-ticaret faaliyetleri olan firmalar için e-ticaret kutusu toptan alımları oldukça önem kazanmaktadır. Butik mağazalardan bu kutuları almak pahalıya mal olacağından firmalar için en karlı yöntem budur. Bu sayede satın aldıkları ürünün özenle paketlenmiş olduğunu gören müşteriler firmalara olumlu geri bildirimlerde bulunur ve firma ile bağlarını güçlendirirler. Bu da uzun ve orta vadede firma için gelirlerin artışı anlamına gelir.

E-Ticaret Kutusu

Müşterilerine satın aldıkları ürünleri güven ve şıklık içerisinde göndermek isteyen firmalar, e-ticaret kutusu seçimlerini belirli kriterlere göre yapmaktadır. Öncelikle gönderilecek ürünün türüne sonrasında ise güvenlik ve firma profiline göre en uygun kutu seçilmelidir. Zira müşteriler kargo paketini açtıklarında ürüne yönelik ilk olumlu ya da olumsuz tepkisini paketleme yapılan kutuya göre verecektir. Satın aldığı şey ne kadar değerli olursa olsun, kötü paketlenmiş bir ürüne kimsenin ilk tepkisi olumlu olmayacaktır. Bu nedenle firmalar gönderilen ürünün güvenliğini sağlamasından sonra paketlemenin ne kadar başarılı olduğu ve e-ticaret karton kutu seçiminin ürüne ve firmaya ne derece uygun olduğunu önceden değerlendirmelidir. Bunlar ile birlikte firmaların özel isteklerine göre boyut değişiklikleri ve baskı da yapılabilmektedir. Kutular firmanın isteklerine göre boyutlandırılır, tasarlanır ve üretilir. Kendi markalarını güçlendirmek ve müşteri ile bağ kurmak isteyen firmalar genelde baskılı e-ticaret kutusu tercih ederler. Bu sayede markalarını ön plana çıkarabilir ya da yalnızca müşterilerine iletmek istediği samimi bir mesajı iletebilir. Aynı zamanda desenli kutular, müşteriler için ürüne özen gösterilmiş olduğunun kanıtıdır. Bu da firmaların olumlu dönüşler almasında etkili bir yöntemdir.

kargo-kutusu-baski

Kargo Kutusu

Ürünlerin müşterilere gönderilmesi aşamasına kargolama oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu noktada müşteriler öncelikle ürünün kendilerine ne kadar güvenli iletileceği konusunda endişe duyarlar. Durum böyle olunca kargo kutusu ilk olarak ürünün güvenliğine hizmet eder. Müşterilerin ikinci olarak dikkat ettiği şey ise ürünün paketlenmesine ne denli özen gösterildiğidir. Bu, müşterilerin firmaya ait izlenimlerini önemli derecede etkiler. Bu nedenledir ki firmalar çoğunlukla baskılı kargo kutusu kullanırlar ve müşterilerine özen gösterdiklerini kanıtlar. Ayrıca firmaların marka değerlerini güçlendirmesi için de kargo kutuları üzerine kendi marka logolarını eklemeleri de işe yarar bir yöntemdir. Bu markanın akılda kalıcılığını ve güvenilirliğini arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir