Dijital Baskı Makinaları, Matbaa

Xeikon Makinaları

Günümüzde Xeikon makina ve teknolojisi;  ticari baskı, etiket baskısı ve ambalaj sektörünü içine alacak şekilde dünyanın hemen her yerinde bulunmaktadır. Xeikon ürün ve Ctp makinaları ile dijital baskı, geleneksel tabaka baskısı ve flekso baskılar için kaliteli baskılar elde edilebilmektedir.

Belçika şirketi olan Xeikon baskı pazarına 1988 yılında girmiş olup sadece 5 yıl sonra 1993 yılında IPEX baskı fuarında ilk yüksek kapasiteli profesyonel dijital baskı makinasını tanıtmıştır. Devam eden yıllarda Xeikon bilinirliğini ve marka değerini arttırarak hemen hemen dünyanın her yerinde özellikle etiket ve ambalaj sektörüne hizmet veren şirketlerin en çok tercih ettiği baskı markası olmayı başarmıştır.

Xeikon dijital makinaları ile yüksek kalitede dökümanlar, kitaplar, broşürler, değişken veri baskısı ve daha bir çok basılı ürün üretilebildiği gibi 500 mikron kalınlığında malzemelere, kendinden yapışkanlılı etiketlere, IML ve termal transfer işlerinizi kadar birçok ürünü bastırabilirsiniz.

Ambalaj Sektörü İçin Büyük Avantajlar

Etiket ve ambalaj sektörü gün geçtikçe popülerliğini arttırmakta ve baskı pazarında yükselen bir trend olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüz tasarımcıları müşterilerine sıradışı ürünler sunmak için farklı malzemelere baskı yapabilen baskı makinelerini tercih etmektedirler. Xeikon ile etiket ve ambalaj sektörü için farklı tasarımdaki görselleri düşük maliyetlere bastırabilir ve kişiye özel baskılar yaptırabilirsiniz. Değişken veri baskısına imkan veren Xeikon dijital baskı makineleri ile faturalar, ekstreler vb matbuu evrakları üretebilirsiniz.

Baskı için kullanılan malzeme flekso ve ofset baskıda kullanılan ile aynıdır daha fazlasına gerek yoktur. Tüm baskı süresi boyunca otomatik kalite kontrolü yapan teknolojisi ile Xeikon, kullandığı toner ile çevredostu olup gıda endüstrisinde rahatlıkla kullanılabilecek ürünleri  için gerekli tüm çevreci sertifikalara sahiptir.

Yüksek Çözünürlüğe Sahip Baskılar

Yüksek dpi (1200×3600) ve 240 lpi değerinde tramlar üreterek yüksek çözünürlüklü baskılar yapmanıza imkan tanıyan Xeikon, ofset kalitesinde baskı yapılabilmesini mümkün kılıyor ve bu kaliteyi kullanılan tüm baskı malzemeleri için yapabilmesi Xeikon teknolojisinin öne çıkan yanlarından biri.

Rulo Baskı ile Sonsuz Baskı İmkanı
Düşük adetler için (<500 ad) ofsete göre daha avantajlı maliyetler sunan Xeikon ile iç mekanda sıkça kullanılan 50×70 cm düşük tirajlı işleride üretmek bir başka avantajlı yanlarından biri. Bobinden baskı yapan Xeikon dijital baskı makineleri ile sonsuz baskılar yapabilirsiniz.

Çiftyüz Aynı Anda Baskı 

Diğer dijital baskı makinelerinde ön-arka baskılar için kağıt makine içerisinde çevrilerek önce ön daha sonra arka yüzeyi basılmaktadır. Xeikon u diğer makinelerden ayıran en büyük özelliklerinden biride çift yüz baskıyı anı anda yapabilmesidir. Bunu yaparken ön-arka sayfalarda kayma söz konusu olmuyor. Çift yüz baskının aynı anda yapılabilmesi daha hızlı baskı yapılabilmesine de imkan tanıyor.

Beşinci Renk Ünitesi (CMYK+Özel Renk)

Farklı tasarımlar ve özel renk kullanılan işler için Xeikon 5. renk baskı ünitesine eklenen renkler ile buna imkan veriyor. 5. renk ünitesine şeffaf toner eklenerek sahteciliğin önüne geçmek için sadece uv ışık altında görülebilen bilet, kupon vb özel ürünler üretmenize imkan veriyor.

40/350 gm Kağıt ve 550 mic Baskılar

Rulo baskı ile Xeikon baskı makineleri 40 gm – 350 gm arası kağıtlara sorunsuz şekilde baskı yapabilmekte. Diğer baskı makinelerinde 80 gm ve altındaki gramajlarda sorunlar çıkabilmekte. Xeikonun geliştirmiş olduğu ICE toner sayesinde ısı sebebi ile baskı yapılamayan gramajı düşün termal kağıtlar ve ince otokopi kağıtlarına baskı yapabilmek oldukça kolaylaşmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir