Tasarım

Türkiye’nin Yeni Logosu

yeni-türkiye-logo

Türkiye İhracatçılar Meclisi, ihraç edilecek Türk mallarına konulacak yeni logoyu Twitter hesabından tanıttı. Yeni logo ‘Turkey discover the potential’ (Türkiye potansiyelini keşfet) olacak.
Yeni Logo ve Slogana özel olarak hazırlanmış web sayfasına göz atmak için ;
Sayfayı Ziyaret Et

Saffron Brand Consultant tarafından hazırlanan Türkiye’nin yeni logosu ve sloganı (29.09.2014) tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tanıtıldı. Dünyanın en büyük markalarını oluşturan Saffron Brand Consultant tarafından tasarlanan yeni logoda ilk göze çarpan 8 farklı motif.

Bu motifler tasarlanırken Türklerin tarihte kilim, halı, el sanatları, mimari gibi alanlarda kullandıkları kültürel motiflerden esinlenildi ve onlara çağdaş anlamlar yüklendi. Buna göre logoyu oluşturan 8 motif; yükselişi, sinerjiyi, dünyayı, buluşmayı, doğu ve batıyı, inovasyonu, birlikteliği ve harmoniyi simgeliyor.

İngiliz kökenli Uluslararası marka danışmanlık şirketi, Saffron Brand Consultants’in Madrid, Londra, İstanbul, Viyana ve Mumbai’de ofisleri bulunuyor. 2001 yılında kurulan şirket, kurumsal kimlik ve marka kişiliği oluşturma konusunda şirketlere, ülkelere ve kurumlara hizmet veriyor. Türkiye’nin ticaret markası olarak geliştirilen logo, profesyonel bir ekip tarafından yürütülen yaklaşık 1.5 yıllık çalışma sonucunda ortaya çıktı.

Yeni logo, yeni heyecan!
Slogan ve logo için görüş bildirenler arasında Ali Koç, Bülent Eczacıbaşı, Tuncay Özilhan, Ali Kibar, Hamdi Akın, Serpil Timuray, Ethem Sancak gibi isimler yer alıyor. Yeni logo ve sloganın temsil ettiği marka fikri ise şöyle anlatıldı: “Ülkemizin harikulade tarihi sonucundadeğişimin efendileri olduk. Türk şirketleri adaptasyon, empati ve pratik olma yetenekleri sayesinde 200’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Müşteri ve ortaklarla sıcak ilişkiler kurarakhızlı değişimlerin yaşandığı günümüzde uzun vadeli ilişkiler kurabiliyorlar.”

Logonun tasarımı hakkında daha detaylı bilgiye Saffron ‘un kendi internet sitesinden ulaşabilir, yeni logoya ait diğer görselleri aynı site üzerinden görebilirsiniz.

Sayfayı Ziyaret Et

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir